Táto stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte.

OPRAVA NA POČKANIE! Volajte: 0917 155 155

SERVISMOBILOV

oprava mobilov a tabletov

Zoznam je prázdny

Zoznam je prázdny

Súťaž! Pošlite selfie a vyhrajte Apple Watch od ServisMobilov.sk

Rozmýšľate nad Vianočným darčekom? Už nemusíte. Vyhrajte hodinky Apple Watch od ServisMobilov.sk.

apple watch series 1 rose gold

Ako na to?

Odfoťte sa (urobte si selfie :-)) pred niektorou z našich prevádzok v Nákupnom centre Centrál alebo na Bosákovej 7 v Bratislave. Túto fotku nám pošlite na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  s textom, že súhlasíte s podmienkami súťaže.

 servismobilov central vchod contact Servis Mobilov, Bratislava, Bosákova 7

Podmienkou súťaže je súhlas so zverejnením tejto fotografie na internete (naša stránka www.ServisMobilov.sk, naša Facebooková stránka, naše firemné profily na Google, na Instagrame a Twitteri) a označením súťažiaceho. My ju uverejníme na týchto stránkach aj s označením súťažiaceho a zaradíme do losovania. Fotky môžete posielať do 16. 12. 2017.

Výhercu vyberieme 18. 12. 2017.

Aký je nový Apple iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus?

12. septembra predstavil Apple niekoľko svojich noviniek vrátane nového iPhone X. Čo nového Apple priniesol?

Nový iPhone má názov Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus a novinka iPhone X (s 5,8" Super Retina displejom a kontrastom 1.000.000:1)

V obchodoch Apple sa odteraz môžete zabaviť i naučiť niečo nové s "Today in Apple".

Spokojnosť zákazníkov Apple je 97%.

Predaj Apple Watch stúpol medziročne o 50%.

apple watch 3 500px

Apple predstavil nové hodinky Apple Watch (series 3), cez ktoré už môžete aj telefonovať.
Displej v hodinkách je zároveň aj anténou, aby hodinky, s ktorými možno telefonovať ostali rovnako veľké ako Apple Watch Serie 2.
Apple Watch Series 3 budú stáť 249 USD, 329 USD a 399 USD. Objednávať ich môžete od 15. septembra a dostupné budú už 22. septembra.

Apple predstavil aj novú Apple TV 4K. Podporuje 4K HDR. Dá sa na nej hrať hry, špeciálne vytvorené pre Apple TV 4K.

apple tv 4k 500px
Dlho čakávaný Apple iPhone 8 má najodolnejší displej medzi všetkými smartphonmi.
Má stereo reproduktory, ktoré sú o 25% hlasnejšie než v iPhone 7.
Má procesor A11 Bionic.
12MP kamera má o 83% vyššiu svetelnú citlivosť.

Servis iPhone 8 už pripravujeme

apple iphone 8 a 8 plus


iPhone 8 Plus má novä duálnu kameru, ktorá dokáže lepšie spracovávať kontrast, ponúka nové, lepšie filtre, pri fotení portrétov dokáže úplne skryť pozadie.
S iPhone 8 môžete natáčať 4K video 60 fps a FullHD video s 240 fps.
Podporuje LTE, bluetooth 5.0, a bezdrôtové nabíjanie v štandarde Qi.

Servis iPhone 8 Plus už pripravujeme.


Novinka iPhone X má 5,8" Super Retina displej a kontrastom 1.000.000:1, nemá home button, odomyká sa funkciou Face ID (odomykanie tvárou). Pravdepodobnosč rovnkej tváre, ktorá by mohla odomknúť iPhone X je 1:1000.000.
Duálna kamera iPhone X má 2 12MP kamery pre lepšie zaostrovanie, vynikajúce fotografie v slabom svetle. Má vysoko kvalitnú prednú kameru pre kvalitnejšie selfie.
Aj iPhone X má bezdrôtové nabíjanie v štandarde Qi. Apple vytvoril nový spôsob bezdrôtového nabíjania Airpower, s ktorým môžete nabíjať viacero Apple zariadení na jednej nabíjacej podložke naraz.

Servis Apple iPhone X už pripravujeme

apple iphone x
Nový iPhone 8 64 GB bude stáť 699 USD, iPhone 8 Plus 64GB bude stáť 799 USD, iPhone X 999 USD.
Predaj iPhone X, iPhone 8 a 8 Plus začne 3. novembra. Zároveň tradične zlacnejú modely iPhone SE, iPhone 7 a 7 Plus.

Samsung Galaxy s7 Edge

O novom Samsungu Galaxy S7 Edge sme toho už počuli a čítali veľa. Ale kým sme ho nemali sami v rukách boli sme k jeho kvalitám mierne skeptickí. Predsa len S6 bola pre nás trošičku sklamaním, preto sme sa mali na pozore. S7 k nám však konečne dorazila a my sme si ju mohli otestovať.  Ak vás zaujíma aké sú naše dojmy a pocity z nového telefónu čítajte ďalej.

samsung galaxy s7 edge 001

Čítať ďalej: Samsung Galaxy s7 Edge

Utopili ste mobil? Zachráňte ho.

My ľudia sme vo všeobecnosti šikovné tvory. Dokážeme vymyslieť neuveriteľné veci, množstvo vecí tiež vieme opraviť, no zároveň sme tiež k dokonalosti doviedli umenie veci rozbiť, alebo pokaziť.

Jedna z vecí, ktorá minimálne raz za život postretne každého z nás, je utopenie telefónu. Či už pri kúpaní, umývaní riadu, alebo na WC, mobily končia vo vode celkom pravidelne. Utopený mobil nie je veľmi príjemná vec a často je to preň, žiaľ cesta na druhý svet. Netreba sa však vzdať bez boja, pretože aj v prípade, že sa mobil dostal do kontaktu s vodou, stále je šanca, že ho dokážete zachrániť. Ak ste teda boli šikovní, pozrite si pár rád, ako postupovať pri záchrane vášho čerstvo umytého zariadenia.

samung oxidácia 2

Obr. 1: Oxidácia na konektore Samsung

Žiadne prudké pohyby

Preberte sa zo šoku, pomáha to. Ľudia totiž v panike robia neuveriteľné veci a pri záchrane mobilov obzvlášť. Určite vám nepomôže mobil vypnúť a mávať s ním zúrivo okolo seba aby ste z neho striasli všetku vodu a potom sa ho pokúšať okamžite zapnúť, aby ste zistili či funguje a mohli si dať rýchlo na Facebook status o tejto vašej osobnej tragédii.

Mobil jednoducho vypnite a nechajte ho vypnutý, nezapínajte ho hneď. Existuje aj typ ľudí, ktorí po namočení dajú mobil nabíjať. Nikto nevie prečo to robia, ale vy to nerobte, zostaňte duchaprítomní.

Najrýchlejší prežije

Je to tak, veľmi záleží od rýchlosti vašej reakcie. Platí jednoduché pravidlo, čím rýchlejšie mobil z vody vylovíte, tým máte väčšiu šancu, že váš smartphone nedobrovoľný pobyt pod hladinou prežije.

Dajte si však pozor na to, ako telefón vytiahnete, je jasné, že v tej rýchlosti a šoku je ťažké sa sústrediť, ale dbajte na to, aby ste telefón pri vyťahovaní nestlačili. Ak to dokážete, pravdepodobnosť, že voda neprenikne škárami a tesneniami až k vnútorným obvodom mobilu je vysoká a šanca vášho mobilu na dožitie sa pokojného dôchodku tiež rapídne vzrastie. Zotieranie vody prudkými nárazmi vzduchu už sme spomínali vyššie, namiesto toho vodu z mobilu opatrne zotrite handričkou alebo čímkoľvek čo dobre saje kvapalinu. 

samusng oxidácia 3obr.2 : Oxidácia na konektore batérie a základnej doske Samsung

S vyberateľnou batériou alebo bez

Na tom, či máte telefón s vyberateľnou, alebo pevnou batériou vlastne až tak veľmi nezáleží. Tí, ktorí vlastnia model s rozoberateľným krytom, však majú aspoň psychologickú výhodu v tom, že môžu mobil rozobrať na súčiastky a nechať ho lepšie preschnúť. Takže vyberte z prístroja všetko čo ide, teda batériu, SIM kartu, pamäťovú kartu, odpojte všetky kryty ktoré sa dajú a dúfajte.

Tí, ktorí majú telefón s pevným krytom a batériu, ktorá sa vybrať nedá ale nie sú vo veľkej nevýhode. Síce mobil nerozoberú, majú však väčšiu šancu, že sa pri rýchlom vytiahnutí, cez dobre utesnený kryt, do telefónu nenaleje liter vody. Aj pri tomto type telefónu však radíme vybrať z neho všetko čo sa dá – minimálne teda SIM kartu a rýchlo šup do sucha.

Ryža je záchranca

Aj na výdobytky modernej techniky platia recepty starých materí. Ryžu od školských čias mnohí nemusia, no pri sušení telefónu niet lepšieho pomocníka. Tak jej aspoň na chvíľku odpustite. Ono totiž nestačí, aby ste telefón rozobrali a vystavili ho niekam na slnko vysušiť. Vlhkosť z jeho útrob takýmto spôsobom nezmizne. Práve na to je najvhodnejšia ryža. Dokáže vstrebať vlhko aj zvnútra mobilu a minimálne spomalí oxidáciu kontaktov.

samsung oxidacia

obr. 3: Oxidácia na základnej doske Samsung

 Ak nemáte doma ryžu (zrejme ste nikdy nežili na internáte) môžete využiť aj silikagél. To sú tie malé vrecúška, ktoré nachádzajte v krabiciach od nových topánok. Keďže však býva jedovatý, dajte si pozor. Predpokladáme, že výskyt ryže je vo vašich príbytkoch pravdepodobnejší.

Neostáva vám nič iné len čakať

Nemožné na počkanie nečakajte. Schnutie telefónu je proces, ktorý neurýchlite. Zabudnite na sušenie fénom a ak vás napadla mikrovlnka, alebo nebodaj rúra na pečenie, rovno na to zabudnite. Alebo to skúste, ale ešte predtým zavolajte všetkých susedov a predávajte vstupenky, lebo show to bude poriadna.

Najlepšie urobíte ak necháte mobil odpočívať v jeho ryžovom zábale a doprajete mu aspoň 24 hodín. Vieme, že je ťažké neskúsiť ho zapnúť po dvanástich hodinách, ale ovládnite sa. Vnútornosti telefónu musia dobre preschnúť a ryža síce robí zázraky, ale dáva si načas. Po 24 hodinách, no ešte lepšie po 48 hodinách skúste mobil vytiahnuť a zapnúť.

Ak sa rozsvietil displej a mobil nevykazuje žiadne čudné reakcie s najväčšou pravdepodobnosťou ste vyhrali a váš prístroj opäť môžete používať ako predtým. Pri variante, že sa displej nerozsvieti, nevešajte hlavu, šanca stále žije (overené za vás). Mobil vráťte naspäť do ryže/silikagélu a doprajte mu ešte ďalší deň odpočinku. Skepse prepadnite až po uplynutí tohto dňa.

samusng oxidácia 4

obr. 4: Oxidácia na konektore Samsung

Následky môžu byť tvrdé

Po opätovnom sprevádzkovaní telefónu a opadnutí prvotnej vlny radosti si treba uvedomiť aj pár, nie veľmi príjemných faktov. Zrejme ste prišli o záruku, pretože výrobca spozná, že telefón prišiel do styku s kvapalinou a pri iných poruchách ho môže odmietnuť opraviť. Takisto je veľká pravdepodobnosť, že ste skrátili dobu životnosti svojho zariadenia. O ako dlho, vie len prístroj sám. Odporúčame Vám preto, aj napriek úspešnej záchrane telefónu, navštíviť odborný servis a nechať si telefón pozrieť profesionálmi. Oni už vám rozsah škody opíšu presnejšie a v niektorých prípadoch včasným zásahom predídete najhoršiemu

samsung galaxy note 4 oxidácia

obr. 5: Samsung Galaxy Note 4 oxidácia morskou vodou

Opakovanie matka múdrosti

Na záver si teda ešte raz zhrňme postup pri „utopení“ telefónu

  1. Telefón vyberte čo najskôr vypnite ho a nezapínajte!
  2. Utrite ho do sucha. Utierkou! Nie vzduchom, sušičom, ani neskúšajte sušiť v mikrovlnke
  3. Ak sa dá, vyberte aspoň SIM kartu a batériu
  4. Vložte telefón do ryžového lôžka. Ryža absorbuje vlhkosť aj zvnútra telefónu
  5. Počkajte minimálne 24, ale najlepšie 48 hodín, až potom telefón skúste znovu zapnúť.
  6. Tiež odporúčame vyhľadať najbližší servis pre Vaše zariadenie

Apple Watch 2 - Len Evolúcia?

Apple Watch prvej generácie ešte ani nestihli vybieliť na rukách svojich majiteľov prvý pásik a už sa všetci milovníci aj odporcovia značky predbiehajú v úvahách o tom, čo prinesú Apple Watch 2.

 Apple watch 42mm space black 1st generation

Predpokladá sa, že Apple Watch 2 budú vychádzať z dizajnu prvej generácie

Čítať ďalej: Apple Watch 2 - Len Evolúcia?